Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Návod na správné použití katalytické aroma lampy

  1. Odstraňte ozdobnou krytku i uzávěr, kamínek s knotkem (pokud zůstal od posledního použití lampy) také. Jestli jste zvyklí kamínek čistit, pak jej umístěte do čistící dózy (návod: Jak udržovat knot…), bez čištění vydrží 200 pracovních hodin, pak je nutné jej vyměnit.
  2. Lampu naplňte takovým množstvím náplně, jaké chcete na provonění použít, nejvýše do 2/3 lampy.
  3. Pokud máte již nachystaný vyčištěný náhradní knotek (čistí se podle stupně znečištění až dva dny, viz návod: Jak udržovat knot…), pak stačí tento knotek s kamínkem vložit do lampy a můžete okamžitě lampu zapálit.Když nemáte náhradní knotek, umístěte ten, který jste z lampy před doplňováním vytáhli, zase na stejné místo. Je nutné jej nechat alespoň 20 minut nasáknout, bez toho lampa nebude fungovat.
  4. Zapalte lampu, nikdy byste ji neměli nechat funkční bez dozoru a v této chvíli to platí dvojnásob. Plamen může dosáhnout výšky až několik desítek centimetrů, postupně jeho výška začne klesat.
  5. Pokud plamen sám neuhasne, postarejte se o jeho uhašení mocným fouknutím sami. A to maximálně po 2 minutách od zapálení. Na lampu nasaďte pro bezpečnost ozdobné perforované víčko. A užívejte si sálavou vůni, kterou začne vydávat.
  6. Teď probíhá katalytická reakce, při které lampa čistí vzduch a sáláním nutí vůni cirkulovat po místnosti. Pro místnost o 15m2 stačí aby lampa fungovala 20-30 minut. Vypočítejte si dobu, po jakou by měla fungovat u Vás, a nebo to prostě zkuste odhadnout podle toho, jak se Vám v místnosti dýchá.
  7. Zastavit katalytický proces je velmi jednoduché, použijte k tomu neperforované víčko lampy, které zároveň zajistí, že se Vám náplň do příštího zapálení jen tak neodpaří. Perforovanou ozdobnou krytku doporučuji taky nasadit. Jednak to tak lampě víc sluší, a hlavně ho neztratíte.

MenuX

InformaceX