Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jak vyčistit nábytek nebo koberec potřísněný olejem z ratanového difuzéru

Při manipulaci s otevřenou lahvičkou difuzéru, při doplňování Vaší oblíbené vůně se může snadno stát, že se olej vylije na nábytek, koberec, podlahu... Pokud k tomu dojde je třeba skvrnu vyčistit rychle, aby na nábytku neulpěla navždy. Jak tedy na to? Budete potřebovat kukuřičný škrob, papírové utěrky, jar, lopatku, houbičku a ručník.
  1. Nejprve na skvrnu nasypte dostatečné množství kukuřičného škrobu, musí být celá pokrytá. Škrob olej asi po 30-ti minutách působení absorbuje.
  2. Papírovou utěrkou šrob smeťte na lopatku nebo vyluxujte.
  3. Celou plochu skvrny potřete jarem. V horké vodě namočenou houbou pak toto místo důkladně vyčistěte. Tento krok je nutné provést ať už jde o koberec nebo pevný povrch!
  4. Důkladně houbu vymáchejte v horké vodě. Znovu toto místo vytřete. To je proces, který budete opakovat několikrát. Musíte si být skutečně jistí, že jste dostali veškerý olej pryč.
  5. Vysušte postižené místo ručníkem. Pokud je místo stále lepkavé, nejspíše se vám nepodařilo odstranit veškerý olej. Napravte to čistou houbou s horkou vodou.

MenuX

InformaceX